Jak kupić odpowiedni kabel do iPhone’a?

 

Popularność telefonów z nadgryzionym jabłkiem odbiła się rykoszetem na rynku akcesoriów mobilnych, dając im ogromne pole do tworzenia i sprzedaży akcesoriów. Jak to bywa z niezależnymi producentami, doskonale wiemy. Jest duże grono, które produkuje jakościowe produkty, mogące rywalizować z oryginałami, lub nawet takie które je przewyższają. Niestety, jest też duże, prawdopodobnie większe, grono producentów, tworzących tani, słabo działający sprzęt. Jak zatem wybrać odpowiednio?

Certyfikat AMI dla kabla lightning to konieczność

kabel lightningZacznijmy od tego, czym jest wyżej wymieniony certyfikat. AMI to mały chip w środku kabla, który informuje nasze urządzenie, że kabel lightning został oficjalnie uznany przez Apple jako bezpieczny. Certyfikowane kable posiadają szereg zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście bezpieczeństwo. Certyfikat zapewnia, że kabel jest tak skonstruowany aby nie dopuścić do przegrzania kabla, telefonu, złącza lub zawet samozapłonu. Niecertyfikowane akcesoria, mogą na stałe uszkodzić baterię w iPhonie lub ich złączę. To jeden z głownych powodów, dla którego zawsze warto wybierać tylko certyfikowane akcesoria. Jeśli jednak ktoś jest uparty i zdecyduje się na zakup tańszego odpowiednika to prawdopodobnie w momencie podłączenia przywita go komunikat, że akcesorium jest nie kompatibilne i iPhone automatycznie uniemożliwi używanie akcesorium. To chyba głowny powód, dla którego nie warto kupować niecertyfikowanych kabli. Oczywiści, czasem są wyjątki i takie kable działają, natomiast należy pamiętać, że to wszsytko dzieje się na odpowiedzialność użytkownika i jest niebezpieczne, potencjalnie mogące stanowić zagrożenie dla urządzenia oraz właściciela. Oprócz tego jednego, kardynalnego kryterium, warto jeszcze zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest kabel, jego kształt oraz ocenić wytrzymałość przy końcówkach. To własnie to miejsce ulega najczęstszym awariom i dobrze zadbać aby było porządnie wykonane.

Ograniczona żywotność oryginalnych kabli bardzo często stawia przed konsumentami problem wyboru nowego kabla do ładowania ich iPhone’a.  Nie jest to karkołomne zadanie, natomiast trzeba pamiętać aby wybrać akcesorium zgodne z Apple’owskim certyfikatem MFI co zapewni bezpieczeństwo oraz działanie. Oczywiście, zawsze można iść na łatwiznę i wybrać oryginalny kabel, który przychpdzi w pudełku z telefonem. Jednak, czy warto przepłacać, skoro za tą samą cene można mieć coś znacznie lepszego, trwalszego oraz ładniejszego? Na to pytanie, każdy z was musi odpowiedzieć osobno.