Domowa hodowla sukulentów z HPS-em 600W

Kiedy jesteśmy fanami domowej hodowli roślin, ale nasze obowiązki wymagają od nas częstego podróżowania, nie musimy wcale rezygnować z kwiatków. Wystarczy, że kupimy po prostu te właściwe. Kiedy często nie ma nas w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w rośliny, które nie wymagają poświęcania im zbyt wiele uwagi. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się sukulenty, czyli popularnie zwane kaktusami rośliny, które doskonale radzą sobie nawet w najcięższych warunkach. Jak należy jednak o nie dbać?

Zastosowanie HPS-u 600W

hps 600wSukulenty stanowię tę grupę roślin, dla których naturalnym środowiskiem są pustynie. Świadczy to o ich niesamowitej zdolności do adaptacji się do skrajnie trudnych warunków klimatycznych. To znakomita wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcieliby hodować w swoim domu rośliny, ale nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu, żeby móc go poświęcać na doglądanie kwiatków. Domowe sukulenty potrzebują jedynie kawałka ziemi oraz specjalnej lampy – na przykład modelu HPS 600W. Jest to świetlówka, która zapewnia tym roślinom odpowiedni komfort cieplny oraz właściwą ilość promieniowania UV, które jest im niezbędne do prawidłowego wzrostu. Ponieważ sukulenty są roślinami, które poprzez adaptację do trudnych warunków nauczyły się gromadzić w sobie duże ilości wody, nie trzeba ich zbyt często podlewać. Co za tym idzie, zestaw doniczki z profesjonalną lampą w zupełności wystarczy do tego, by przez długie lata móc cieszyć się pięknymi roślinami w swoim domu. To idealne rozwiązanie dla osób siedzących nieustannie na walizkach. Specjalne lampy mają w sobie nawet system automatycznego uruchamiania, dlatego nie trzeba się martwić w czasie wyjazdów o to, czy nasze rośliny otrzymają swoją dzienną dawkę promieniowania UV. Po prostu ustawiamy lampę na właściwy program i możemy spokojnie wyjeżdżać z domu. Pod naszą nieobecność zamontowany w lampie system będzie pracował samodzielnie. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pięknymi roślinkami za każdym powrotem do mieszkania.

Żyjemy w umiarkowanej strefie klimatycznej, dlatego nie możemy liczyć na piękne i słoneczne dni przez cały rok. Dlatego właśnie wykorzystanie specjalnych lamp bywa niezbędne w hodowli niektórych roślin, takich jak sukulenty. Nasze kaktusy z natury przyzwyczajone są do wysokich temperatur oraz dużej ilości słońca. Profesjonalne lampy są w stanie zapewnić jedno i drugie – po odpowiednim ustawieniu programu sukulent będzie mógł cieszyć się zarówno odpowiednią temperaturą, jak i wystarczającą ilością światła.